X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مهاجرت- تابعیت و داشتن وکیل

بعضی از دوستان در مورد لزوم داشتن وکیل پرسیده بودند. در مورد گرفتن ویزای تحصیلی نیازی به گرفتن وکیل نیست. حتی دوستانی هم که از طریق skill worker اقدام می‌کنند هم به نظر من نیازی به وکیل نخواهند داشت ولی با توجه به اینکه اخیراْ عده زیادی از طریق سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنند و اغلب اطلاعات کافی در این مورد وجود نداشته و ظاهراْ برای سرمایه‌گذاری نیاز به دادن طرح پیشنهادی است بنابراین بهتر است با یک وکیل در این مورد مشاوره کنید. خانم هایده امیرزاده وکیل ایرانی مقیم ساسکاتون هستند که در این زمینه می‌توانند راهنمای خوبی باشند.  

 

در مورد آمدن و نیامدن به کانادا این خود شمایید که باید تصمیم بگیرید این کار به نفع شما خواهد بود یا نه. برای خیلی از افراد مهاجرت به کانادا به معنی شروع از صفر است مثلاْ اگر در ایران پزشک شناخته شده‌ای باشید اینجا حداقل ۳-۴ سال باید تلاش کنید که امتحان‌های ورودی را پشت سربگذارید (چیزی معادل کنکور) . بنابراین اگر در ایران کار و موقعیت جا افتاده‌ای دارید تحقیق بیشتری کنید. من به تمام کسانی که از ایران اقدام می‌کنند کاملاْ حق می‌دهم و می‌دانم که صرف انرژی و پول زیاد برای مهاجرت به جایی که فقط در مورد آن شنیده‌اند بسیار سخت است. همه ما هر روزه ایمیل‌هایی در مورد افراد موفق در خارج از کشور می‌گیریم ولی هیچ کدام از ما دوست نداریم در مورد افراد ناموفق در خارج از ایران صحبت کنیم. برای این کار کافی است به شهرهایی مانند تورنتو و ونکوور سر بزنید و افرادی را ببینید که به زعم خود دارند بیزینس می‌کنند. بسیار عالی بود اگر دوستان می‌توانستند حداقل یک یا دو بار (زمستان و تابستان)‌ به کانادا آمده و زندگی در اینجا را به شخصه تجربه کنند و سپس برای مهاجرت اقدام کنند. در طول این مدت هم ما سعیمان این بود که یک دید واقعی از زندگی در اینجا ارائه دهیم ولی با این حال به باور من این کار بسیار مشکل است.  

 و اما در مورد زندگی در ساسکاچون و اینکه من واقعاْ این کار را توصیه می‌کنم و یا نه.  

۱- ساسکاچوان قسمتی از کانادای بزرگ و زیباست. 

۲- امکانات رفاهی تقریباْ همه جای کانادا به یک صورت پخش شده است.  

۳- زمستان همه جا سرد است ولی ساسکاچوان از بقیه استانها (به جز منیتوبا) سردتر است.  

۴- من اگر حق انتخاب داشته باشم زندگی در کلگری را ترجیح می‌دهم. چون گرمتر است. بزرگتر و زیباتر است و در نهایت اینکه نزدیک بنف است. ولی با این حال (ساسکاتون +‌ استادم) را برای دوره دکترا ترجیح داده و می‌دهم.  

۵- من تا آنجایی که شنیده‌ام افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری استانی اقدام می‌کنند حداقل باید تا ۳ سال در این استان سکونت و سرمایه‌گذاری کنند.  

۶- در مورد شهروندی افراد مهاجر می‌توانند پس از گذراندن ۳ سال برای گرفتن شهروندی اقدام نمایند. این مدت برای دانشجویانی که قبل از گرفتن مهاجرت ساکن کانادا بودند ۲ سال است.   

۷- در مورد امکان کسب درآمد من تجربه خاصی ندارم ولی به صورت کلی باید این را در نظر داشته باشید که شرایط کسب درآمد در کانادا با ایران کاملاْ متفاوت است. در ایران به دلیل ناکارآمد بودن سیستم پخش و توزیع کالا افراد زیادی قادر به تعمین زندگی خود از طریق خرید و فروش هستند ولی در کانادا چنین چیزی تقریباْ غیر ممکن است. حتی در شهرهایی مانند ونکوور که جمعیت ایرانی بسیار بالایی دارد اغلب فروشگاههای ایرانی مشتری‌های محدود ایرانی خود را دارند. در یک کلام می‌شود گفت در ایران این پول است که پول می‌آورد ولی در کانادا این مهارت و تجربه شماست که به درد شما خواهد خورد.


به قلم: مریم