ورزش در ساسکاتون ۱

یادمه زمانی که ایران بودم و کار پذیرشم درست شده بود یکی از موضوعاتی که تو اینترنت دنبالش بودم شرایط استفاده از امکانات ورزشی دانشگاه و شهر بود. فکر می‌کنم دانشگاه ساسکاچوان یکی از بهترین سالن‌ها و امکانات ورزشی دانشگاهی را در کانادا داراست. با داشتن کارت دانشجویی شما می‌توانید به صورت رایگان از اغلب امکانات ورزشی دانشگاه استفاده کنید. سالن ورزشی قدیمی دانشگاه در دانشکده Education قرار داره که شامل یک سالن بزرگ چند منظوره- یک سالن ورزش‌های رزمی- سالن اسکواش و استخر شنا است.   

ساختمان تازه ساز و بزرگ ورزشی (معروف به PAC) تقریباْ تمام امکانات ورزشی اعم از:‌ دیوار صخره‌نوردی - باشگاه بدنسازی (سالن بسیار مجهز و بزرگ)‌ - سالن رقص- زمین دویدن - استادیوم والیبال و بسکتبال- چندین سالن اسکواش - استخر شنا و مرکز بهداشت ورزشی را دارد. در قسمت ورودی هر دو ورزشگاه با ارائه کارت دانشجویی حوله تمیز بگیرید.  

به جز این دو ساختمان دانشگاه چندین زمین چمن - زمین تنیس - یک استادیوم فوتبال - یک استادیوم فوتبال آمریکایی - سالن هاکی روی یخ و کرلینگ دارد. بنابراین اگر عازم دانشگاه ساسکاچوان هستید حتماْ قسمتی از وقتتان را برای ورزش در نظر بگیرید.  

در پست‌های بعد بصورت جزیی در مورد امکان استفاده از این امکانات خواهم نوشت.  

 

به قلم:‌مریم