مالیات برگشتی

همونطور که میدونید ما هدفمون تو این وبلاگ اطلاع رسانی هستش. من خودم  یه سری سوال تو ذهنم هست که هنوز جواب کاملی در مورد اونها پیدا نکردم. یکیش همین مساله income tax هستش. قضیه اینطوریه که اگر درامد از حدی پایینتر باشه بخشی از مالیاتی که پرداخت شده برمی گرده. برای ادعا کردن بایستی یک سری مدارک داشته باشید . شما ازهرجایی که پولی دریافت می کنید به شما یک فرم مالیات هم داده میشه . همچنین یک فرم هم دارید که چه هزینه هایی بابت شهریه به دانشگاه پرداخت کردید. این فرمها به آدرس شما فرستاده میشه. پس برای ادعاکردن مالیات نیاز به دودسته فرم دارید. یکی فرمی که مشخص می کنه ازچه جاهایی پول می گیرید و یک دسته که مشخص می کنه چقدر به دانشگاه پول میدید. 

برای هزینه زندگی مالیات مربوط به  مخارج دندانپزشکی / bus pass و مالیاتی که برای هزینه های متداول زندگی می پردازید قابل برگشت خواهد بود.

مهلت ادعای مالیات تا سی ام ماه آوریل هستش. دانشجوهای سال اولی فقط می تونند فرمها رو دستی پرکنند. از سال دوم به بعد که شما صاحب فایل نامبر می شید می تونید online اقدام کنید. هرچند من شنیدم سیستم online گاهی اوقات دچار خطا می شن. 

نهایت اینکه ISO برای بچه ها کلاس می داره که یاد بگیرن جداول و فرمها که به نسبت پیچیده هستند رو پرکنند. کلاسها در ماه مارس تشکیل می شه وسعی کنید بیاید و یاد بگیرید. 

 

به قلم سیمین