X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دانشجویان متاهل

دانشجویانی که به همراه همسرشان عازم کانادا هستند باید چند نکته را در نظر داشته باشند: 

 

۱- اگر همسرتان دارای مدرک لیسانس و یا بالاتر هستند و خواهان ادامه تحصیل در همان رشته هستند  قبل از رسیدن به کانادا حتماْ سعی کنید شرایط تحصیل ایشان را فراهم آورید.   

۱-۱ بهتر است ایشان نمره زبان مورد نیاز دانشگاه را قبل از ورود به کانادا اخذ کرده باشند. هزینه امتحان زبان در کانادا حداقل دو برابر هزینه امتحان در ایران است. به امید این هم نباشید که با قرار گرفتن در محیط نمره زبانتان بهبود خواهد یافت. هزینه شرکت در کلاس‌های آموزش زبان هم بسیار بالاتر از ایران است.  

 

۱-۲ اگر معدل همسرتان بالای ۱۶ است حتی زمانی که ایران هستید می‌توانید با استادها تماس گرفته و شرایط پذیرش ایشان را فراهم آوردید.  اگر پس از رسیدن به کانادا اقدام برای ادامه تحصیل ایشان می‌کنید سعی کنید حتماْ از طرف استاد و یا دانشگاه برای گرفتن Fund اقدام نمایید. این موضوع اغلب صرفاْ شامل رشته‌های مهندسی- علوم پایه و رشته‌های مربوط به بهداشت است.

 

۱-۳ اگر معدل همسرتان کمتر از ۱۶ باشد باید پس از مستقر شدن در کانادا برای ادامه تحصیل ایشان اقدام کنید. به احتمال قوی اغلب دانشکده‌ها چند درس را به عنوان پیش شرط برای ایشان مقرر کرده و در صورتی که بتوانند مورد بالا را کسب کنند می‌توانند وارد دوره فوق‌لیسانس و یا دکترا شوند.  احتمال گرفتن Fund خصوصاْ در اول کار بسیار کم است. در مورد هزینه ثبت نام هر کدام از درس‌ها با منشی دانشکده تماس بگیرید.

 

۱-۴ هزینه ثبت نام سالانه اغلب رشته‌های مهندسی و علوم پایه  رشته‌های مربوط به بهداشت  برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی ۳۶۰۰ دلار است.  برای رشته‌هایی مانند NBA این هزینه چندین برابر است. برای بقیه رشته‌ها به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید. 

 

۲- با داشتن صرفاْ یک Fund زندگی دو نفره مشکل خواهد بود. تا حد امکان با خودتان پول همراه داشته باشید تا زیاد به سختی نخورید. اگر با توجه به شرایط همسرتان حائز گرفتن پول از دانشگاه نیستند باید برای کار پاره وقت و یا تمام وقت اقدام نمایند. بنابراین به محض رسیدن به کانادا برای گرفتن work permit اقدام نمایید. برای گرفتن اجازه کار نیازی به داشتن job offer نیست.  برای یافتن کار به وب‌سایت‌های کاریابی مراجعه کنید. زمستان سرد و طولانی کانادا-ساسکاتون زندگی را برای تنها در خانه ماندن بسیار سخت می‌کند. بنابراین داشتن کار نه تنها نیازهای مالیتان را برطرف می‌کند بلکه مانع دلتنگی برای خانواده و دوستان می‌شود.   

 

مریم