X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مسکن

مسکن مهمترین نیاز دانشجویان ورودی جدید هست که ممکنه حتی قبل از ورود به ساسکاتون نگران آن باشند. مسکن های دانشجویی دانشگاه بهترین گزینه ممکن برای مسکن در ساسکاتون هست. 


این مسکن ها انواع و در نتیجه قیمت های متفاوتی دارد. برای برخی هم صف انتظار وجود دارد که ممکنه بعد از 1 یا 1.5 سال از تاریخ درخواست به شما نوبت برسه. اطلاعات کامل در مورد شکل و قیمت ها در لینک زیر موجود هست:


http://www.usask.ca/residence/


به دانشجویان به ویژه مجردین توصیه اکید داریم که حداقل در ابتدای ورود و در دو ترم اول در مسکن دانشجویی زندگی کنند. زندگی در مسکن دانشجویی مزایای زیادی دارد:


- چون این مسکن ها (به جز مسکن های یک خوابه و دو خوابه) مبله هستند، نیاز به خرید وسایل خاصی ندارید. تنها مقداری ظروف آشپزخانه نیاز دارید. این جوری می تونید در وقت و پول صرفه جویی کنید به ویژه اینکه در ابتدای ورودتون که با شهر هم آشنایی چندانی ندارید.


- با محیط خیلی راحت ارتباط برقرار می کنید و با بقیه دانشجوها هم راحت می تونید دوست شوید. این کار باعث تقویت زبان شما هم می شود. 


- می تونید پیاده به دانشگاه بروید. نیاز ندارید که هزینه اتوبوس بدهید و در ضمن هر زمان اراده کنید، می تونید برید دانشگاه، در صورتیکه اتوبوس زمان های خاصی در ایستگاه ها توقف می کند.


- از همه مهمتر، قبل از ورودتون به ساسکاتون، محل زندگیتون مشخص هست و نیاز به صرف وقت برای پیدا کردن خونه ندارید.


مسکن های یک و دو خوابه در ساختمان های Wollaston و Assiniboine هستند و صف انتظار حدودا یک ساله دارند. پس از همین حالا برای این مسکن ها درخواست آنلاین بدهید. در صورتیکه مجرد هستید، مسکن دو خوابه و اگر متاهل هستید، مسکن یک خوابه بهترین گزینه از نظر قیمت و راحتی برای شما هستند. در صورتیکه متاهل و بچه دار هستید، فقط می توانید برای مسکن های دو خوابه در ساختمان Souris  اقدام کنید. همه مسکن های دانشجویی نزدیک به دانشگاه (10 تا 15 دقیقه پیاده روی) هستند. 


از آنجا که مسکن های یک و دو خوابه صف انتظار دارند، در صورتیکه مجرد هستید، بسته به سلیقه و قیمتی که می خواهید بپردازید، برای یکی از ساختمان های Seager Wheeler یا College Quarter یا Voyageur Place هم اقدام کنید. اما اگر متاهل هستید، باید به فکر خونه گرفتن در خارج دانشگاه باشید چرا که این ساختمان ها فقط مجردی هستند. 


افرادی هم که متاهل هستند، می تونند از همین حالا در سایت 


http://saskatoon.kijiji.ca/


به بررسی مسکن های مختلف بپردازند و در صورت مشاهده گزینه مناسب با صاحب خانه تماس بگیرید. 


ممکن هست که نیمه شب به ساسکاتون برسید و مجبور باشید که کلید رو روز بعد تحویل بگیرید و یا نیاز داشته باشید چند روزی رو صرف پیدا کردن خانه نمایید. پس پست های قبلی رو هم در مورد اقامت موقت و اقامت و حمل و نقل رایگان در شب اول مطالعه کنید.