هوشمندی دولت در برخورد با دسیسه گران

بعد از به قدرت رسیدن هارپر احزاب شکست خورده و مال باخته تلاش زیادی به ضربه زدن به دولت فعلی و برنامه های آن درجهت رسیدن به منافع خود می کنند. البته اگر اخبار رو چک کنید می بینید که احزاب ائتلافی از حالا اعضای کابینه دولت جدید رو هم تعیین کردن که یکیشون هم نخست وزیر سابق ساسکاچوان هستش.  این خبر خوبی بود که امروز خوندم: 

شبکه اینترنتی ایرانیان مقیم تورنتو (ایرانتو) - به دنبال تنش‌های اخیر بین دولت محافظه کار از یک سو و سه حزب اصلی مخالف از سوی دیگر، در خصوص لایحه ترمیم بودجه، که به تلاش مخالفین برای سقوط دولت انجامید، مذاکرات فیمابین حزب نئودمکرات با لیبرال ها و همچنین با حزب بلاک کبک، جهت تشکیل دولت ائتلافی در صورت سقوط محافظه کاران در دو روز گذشته ادامه یافت.
اما محافظه کاران سلاح دفاعی خود را صبح یکشنبه رو کردند. آنان متن پیام تلفنی "جک لیتون" رهبر حزب نئودمکرات به اعضا و هواداران را که به طور پنهانی ضبط کرده بودند، در اختیار عموم قرار دادند.
در این گفتار، جک لیتون اعلام کرده بود که ماه ها قبل از ارائه لایحه ترمیم بودجه، سرگرم نقشه کشیدن برای برکناری دولت بدلیل ضعف در ارائه خط مشی مناسب اقتصادی بوده است.
در حالیکه محافظه کاران قول دادند بخش های دیگری از این پیام را فاش کنند، نئودمکرات‌ها تهدید کردند، قضیه را از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهند کرد.
از سوی دیگر جیم فلاهرتی ، وزیر اقتصاد اعلام کرد، دولت، بودجه سالانه را امسال در 27 ماه ژانویه یعنی یک ماه زودتر از موعد معمول ارائه خواهد کرد.
وی هرگونه تغییر در ساختار دولت کانادا را در شرایط بحرانی فعلی، بصلاح ندانست.
قرار است هشتم دسامبر، مجلس به رأی گیری پیرامون لایحه ترمیم بودجه بپردازد، که در صورت رد آن، دولت کنونی که تنها 6 هفته از عمر آن می گذرد، سقوط خواهد کرد.


به قلم: سیمین